Nasıl Yapılır

WhatsApp’ta Başka Uygulama Kullanmadan Çıkartma Oluşturma

WhatsApp kullanan herkes çıkartma özelliğini kullanıyordur. Kullanılan çıkartmaların birçoğu üçüncü parti uygulamaları tarafından alınıyor. Sohbetleri bir hayli komik ve anlamlı kılan çıkartmaları başka bir uygulama kullanmadan WhatsApp üzerinden kendi çıkartmamızı nasıl oluşturabiliriz? Bu yazımda sizlere detaylı şekilde anlatmak istedim.

WhatsApp çıkartmaları, üçüncü parti uygulamalar tarafından yapılarak WhatsApp uygulamasına aktarılıyordu. WhatsApp, üçüncü parti bir uygulama kullanmadan kullanıcılarına kendi çıkartmalarını oluşturmalarını sağlamak adına WhatsApp Web sürümüne, yerleşik bir özel “Sticker Maker” (Çıkartma Oluşturucu) ile güncellendi.

WhatsApp'ta Başka Uygulama Kullanmadan Çıkartma Oluşturma
WhatsApp’ta Başka Uygulama Kullanmadan Çıkartma Oluşturma
Kaynak: (TheVerge)

WhatsApp ekibinin WhatsApp Web sürümüne getirdiği bu güncelleme ile artık üçüncü parti uygulamalara ihtiyaç duymadan WhatsApp Web üzerinden kendi çıkartmalarımızı yapıp kullanabilecek ve konuşmalarımıza ekleyebileceğiz.

WhatsApp Çıkartması Nasıl Oluşturulur?

WhatsApp Web‘in masaüstü uygulaması önümüzdeki hafta içinde güncelleme alarak bu özelliğe kavuşması bekleniyor. Aşağıda anlatılan adımları şu anda sadece tarayıcı üzerinden WhatsApp Web‘e girerek oluşturabilirsiniz.

  • WhatsApp Web ekranınız altında bulunan ataş (ekle) simgesine tıklayın.
  • “Çıkartma” yazan sembolü seçin ve çıkartmaya dönüştürmek istediğiniz görseli bulun.
  • Resim üzerinde dilediğiniz düzenlemeleri yapın.

Kendi çıkartmanızı oluştururken, yapabilecekleriniz oldukça geniş bir alana sahiptir. Çıkartmalarınızda arka planı yok etmek için çıkartmanızda istediğiniz kısmın çevresine bir ana hat çizebilir, görseli kırpabilir ve dilerseniz üzerine emoji, yazı veya ekstra WhatsApp çıkartmaları ekleyebilirsiniz.

Çıkartmayı tamamladıktan sonra, çıkartmayı seçerek istediğiniz kişiye tek tıkla gönderebilirsiniz.

WhatsApp Çıkartma Oluşturma Uygulamaları

WhatsApp Web ile uğraşmak istemeyenler de WhatsApp’ın üçüncü parti uygulamalarını kullanabilirler. En kapsamlı ve en çok indirme oranlarına sahip iki uygulama şunlardır:

Android Uygulamaları:

iOS Uygulamaları:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu