Nasıl Yapılır

Instagram’dan Para Nasıl Kazanılır?

Fotoğraf ve video paylaşım uygulaması olarak hayatımıza ilk adımı atan Instagram, geliştirildikçe ve değiştirildikçe yeni özellikleri hayatımıza sokmaya devam ediyor. Günümüzde ünlü olmanızı veya fenomen olmanızı sağlayan Instagram’dan para kazanma yöntemleri nelerdir? Bu yazımda Instagram’dan para kazanma yöntemleri ile hesabınızdan nasıl gelir elde edeceğinizi anlattım.

YouTube’da ve Web siteleri üzerinden reklam tıklamaları veya görüntülemeleri ile elde edilen gelirler olsa da, bu yöntem ne yazık ki Instagram tarafında yoktur. Instagram’dan gelir elde etmeniz için aşağıdaki yöntemleri izlemeniz gerekir.

Instagram’dan Para Kazanma

1- Affiliate Marketing

Instagram'dan Para Nasıl Kazanılır? - 2022

Instagram’dan para nasıl kazanılır sorusunun ilk cevabı Affiliate marketing üzerinden geliyor. Affiliate marketing ile takipçilerinize sponsorluk yaptığınız markanın ürünlerini tanıtıp gelir elde edebiliyorsunuz.

Hani şu takip ettiğiniz fenomenler diyor ya ürünü almak istiyorsanız “yukarı kaydırın”, “bio’ya link bıraktım” veya “linke tıklayın” gibi terimler kullanıp sizi satın alıma teşvik ediyorlar. O linke tıklayıp, üstüne gidip satın alındığında o link sayesinde gelir elde edebiliyorsunuz.

Bu linkleri siz de paylaşıp gelir elde etmek istiyorsanız, öncelikle Trendyol, Hepsiburada ve Amazon‘un affiliate marketing programına katılmanız gerekmektedir. Bu programın başvurusu öncesinde şirketler belirli koşullar koymaktadır. Bu koşullar ise şu şekilde:

  • 10.000 bin ve üzeri takipçiye sahip olmak
  • Vergi veriliyor olması
  • İçeriklerinizin aktifliği

Eğer bu özelliklerin tümüne sahipseniz, siz de affiliate marketing programına katılabilir ve gelir elde edebilirsiniz.

2- Reklamlar

Instagram'dan Para Nasıl Kazanılır? - 2022

Instagram’da para kazanmanın bir diğer yolu reklamlardır. Bazı markalar doğru planlama ve doğru reklam bütçesi ile hedef kitlesine ulaşmak istiyor. Eğer ki ilgili markanın hedeflediği kitle sizde varsa sizinle iletişime geçip size reklam verecektir.

Reklam alabilmeniz için ultra aktif bir kitleye ve yüksek takipçiye sahip bir hesabınızın olması gerekmektedir. Eğer hali hazırda böyle bir hesabınız varsa; biyografinize “Reklam ve İş Birliği için: iletisim@mailadresiniz.com” gibi bir ibare ekleyerek markaların sizinle iletişime geçmelerini sağlayabilirsiniz.

Reklam fiyatını da kitlenize ve hesabın aktifliğine göre hesapladıktan sonra reklam verene doğru şekilde aktarınız. Örneğin çok ünlü bir marka sizinle iş birliği yapmak istediğinde ve siz de aç gözlülük yaptığınızda, o marka sizden kaçacak ve bir daha asla size reklam vermeyecektir.

3- Kendi Markanızı Oluşturun ve Satın!

Instagram'dan Para Nasıl Kazanılır? - 2022

Bu öneri diğerlerinden farklı olarak ürün satmaya ve kendi markanızı geliştirmeye odaklıdır. Bu önerimde para kazanmak için para harcamanız da gerekmektedir.

Örneğin evde yaptığınız çocuk hırkaları veya el yapımı bilezikleri Instagram üzerinden satışlarını yaparak para kazanabilirsiniz.

Hali hazırda bir ürün satış sayfanız var ise ve sayfanızı büyütmek, daha fazla alıcıya ulaştırmak istiyorsanız, sayfanızı reklam çıkabilirsiniz.

Benimle iletişim sayfasından ulaşarak Instagram hizmeti satın alabilir ve sayfanızı geliştirebilirsiniz.

4- Hesap Geliştir ve Sat

Son önerim ise yeni Instagram hesapları geliştirip satmak üzerine olacaktır. Pek iyi bir yöntem olmasa bile yine de size gelir getirecektir. Neden iyi yöntem değil? Çünkü; hesaplarınızı geliştirip 1. ve 2. adımdaki yöntemleri izleyerek pasif gelirler elde edebilirsiniz.

Umarım bu yöntemler işinize yaramıştır. Yeni içeriklerimde görüşmek üzere :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu