İçerik ÖnerileriYaşam

En İyi 3 Müzik Dinleme Uygulamaları (Android – iOS – MAC ve PC)

En iyi müzik dinleme uygulamaları hangileridir? Sizler için Android, iOS, PC ve MAC cihazlarınızda müzik keyfini çıkaracağınız 5 muhteşem müzik uygulamasını listeledim.

Aşağıda listelediğim müzik dinleme uygulamaları sayesinde hem mobil hem de bilgisayarlarınızda çevirim içi veya çevirim dışı müzik dinleme keyfini çıkarabilirsiniz. Peki şarkı dinlemek için en iyi müzik dinleme uygulamaları hangileri. İşte sizler için hazırladığım müzik dinleme uygulamaları listesi.

Spotify

Listemizin en başında, en bilindik şarkı dinleme uygulaması olan Spotify geliyor. Spotify, Android, iOS, Windows ve MACos cihazlarınızda kurulumunu yaparak müzik deneyimini yaşayabilirsiniz.

Popüler müzik uygulaması olan Spotify ile ister ücretsiz, isterseniz de ücretli bir şekilde müzik keyfi yaşayabilirsiniz. Uygulama, ücretsiz sürümünde kısıtlı veriler sunuyor. Ücretli sürümünde ise reklamsız ve üst seviye bir müzik keyfi veriyor.

Spotify’ın ücretli sürümünde müzikleri cihazınıza indirerek çevirim dışı bir müzik dinleme olanağı da tanımaktadır.

Apple Music

En İyi 3 Müzik Dinleme Uygulamaları (Android - iOS - MAC ve PC)
En İyi 3 Müzik Dinleme Uygulamaları (Android – iOS – MAC ve PC)

iPhone, iPad ve MAC cihazları başta olmak üzere Android cihazlarınızda da kullanabileceğiniz 2. Müzik uygulaması Apple Music oluyor. Apple Music’te tıpkı Spotify gibi içerisinde birçok şarkı barındırsa da ücretli bir platformdur.

Apple tarafından 2015 yılında hizmete sunulan Apple Music uygulaması, 85 milyondan fazla şarkı ve 30 binden fazla çalma listesini de bünyesinde barındırıyor. Platformda Dolby Atmos özellikli uzamsal ses desteği mevcut. Kayıpsız ses formatı sayesinde müzik deneyimi üst seviyeye çıkıyor.

YouTube Music

YouTube’ın geniş yelpazeli müzik platformu YouTube Music, 2015 yılında Apple Music’ten 5 ay sonra kuruldu.

YouTube Music, verileri YouTube üzerinden çekiyor. YouTube Music’in ücretsiz sürümünde reklamlı bir deneyim sunarken, ücretli sürümünde ise reklamsız ve arka planda oynatma gibi bir deneyim sunuyor. YouTube Music uygulamasını App Store ve Google Play üzerinden indirerek sınırsız müzik deneyimini yaşayabilirsiniz.

Hangi Müzik Uygulamasını Kullanmalıyım ?

En İyi 3 Müzik Dinleme Uygulamaları (Android - iOS - MAC ve PC)
En İyi 3 Müzik Dinleme Uygulamaları (Android – iOS – MAC ve PC)

En çok sorulan sorular arasında yer alan “Hangi Müzik Uygulamasını Kullanmalıyım” sorusuna ise cevap olarak şunu vermeliyim.

Ben hem Apple Music hem de Spotify kullanıyorum. Apple Music’de uzamsal ses ile rahatlatıcı müzikler dinliyorum. Ancak Spotify üzerinden ise Podcast, Radyo, Şarkı ve daha birçok özelliği ile verdiği muazzam etkisi için kullanıyorum. Apple ve Spotify’da öğrenci paketi alarak aylık uygun fiyata müzik deneyimi yaşayabilirsiniz.

Öğrenci paketleri sadece üniversite öğrencileri için geçerli olduğunu unutmayın. Yeni içeriklerimde görüşmek üzere :)

Takip etmeyi unutmayın: InstagramTwitter

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu